Житељи две трећине територије општине Прибој преко Увца, овог пролећа су, у највећој мери, решили проблем са пријемом сигнала мобилне телефоније.
Телеком Србије, уз подршку локалне самоуправе, поставио је и пустио у рад четири предајника, чиме је квалитетним сигналом мобилне телефоније покривен највећи део сеоског подручја, мада су опет понегде остали тзв. џепови, због брдско-планинске конфигурације терена.
Подсетимо, пре неколико година, урађен је предајник на коти Крњача, а потом су, у последње две године, изграђени и предајници на Јаворју, у Заостру и на коти Кула, у Хер Голешима.
Наиме, на планини Јаворје, недалеко од коте Обер, Телеком Србије поставио је предајник висине стуба 36 метара, који сигналом мобилне телефоније покрива села МЗ Стрмац и Сјеверин, али и села других месних заједница на овом подручју, посебно Саставака и Забрњице, али и прослеђује сигнал предајнику у Заостру, где је такође висина стуба 36 метара, а који сигналом телефоније снабдева села МЗ Крајчиновића, део Забрњице али и МЗ Бучје.
У засеоку Кула, у Хер Голешима, МЗ Саставци, постављен је предајник висине стуба од 20 метара, који прима сигнал са предајника на Крњачи, и тако сигналом мобилне телефоније снабдева сва околна села.
На тај начин доскорашње муке са слабим или никаквим сигналом, и посебно високим рачунима роминга, због близине Босне и Херцеговине и Црне Горе, одлазе у заборав, а светска технолошка достигнућа стигла су и у овај крај…
На иницијативу локалне самоуправе, али и несебичну помоћ пријатеља Прибоја и људи који воле свој родни град и људе у њему, средства за изградњу и монтажу предајника на подручју општине Прибој у потпуности је обезбедио Телеком Србије, у шта је до сада уложено близу 2,5 милиона евра.
Општина Прибој је изградила приступне путеве до предајника, у вредности од пола милиона динара.
Планирани су и нови предајници, како у селима, тако и на градском подручју, како би се у потпуности грађанима Прибоја омогућио добар пријем и квалитетан сигнал свих мобилних мрежа.