Priboj je 20. decembra posetio ministar turizma i omladine u Vladi Srbije, Husein Memić, a povodom završetka još jednog važnog infrastrukturnog projekta u opštini Priboj – rekonstrukcije glavne ulice u starom delu grada. U pitanju je treća deonica od OŠ “Branko Radičević” do raskrsnice kod zgrade Opštine.
Dužina ovog rekonstruisanog prostora je 104 metra, širina kolovoza i trotoara je od 8 do 12 metara, pa je, uz zamenu vodovodne mreže, ukupno postavljeno i 1150 kvadrata behaton ploča.
Sredstva od 39 miliona dinara obezbedilo je Ministarstvo turizma i omladine, a podrška nije izostala ni kod drugih lokalnih projekata.
- „U protekle dve godine Ministarstvo je u lokalnu infrastrukturu i projekte u oblasti turizma uložilo gotovo 900.000 evra. Pored tri infrastrukturna projekta, finansirali smo i pet projekata za mlade, kao i više inicijativa vezanih za manifestacioni turizam. Siguran sam da će Priboj već u februaru imati nove projekte koji će dobiti podršku Ministarstva turizma i omladine” – izjavio je Memić.
Ministar Memić je posebno naglasio značaj razvoja ruralnog turizma, uzimajući u obzir blizinu Priboja sa Zlatiborom i Novom Varoši.
- „Formirali smo radnu grupu koja će raditi na podsticaju razvoja seoskog turizma. Planiramo da pružimo podršku kroz edukaciju i registraciju u Centralni informacioni sistem, kako bismo oživeli ovu granu turizma i u ovom kraju”, rekao je Memić.
Predsednik opštine Priboj, Lazar Rvović, zahvalio je ministru na poseti i uspešnoj saradnji:
- „Uz podršku Ministarstva i Vlade Srbije, deo po deo, Stari Priboj poprima sasvim novo lice. Završena je rekonstrukcija fasada stambenih zgrada, Doma kulture, pijace, taksi stanice, a uskoro krećemo i sa radovima na zgradi opštine”, rekao je Rvović.
Jedan od najznačajnijih projekata je izgradnja gondole koja će povezati Pribojsku Banju sa Zlatiborom. Takođe, Rvović je najavio i završetak procesa pronalaženja vlasnika za hotel u Novom Priboju, a radi se i na projektu rekonstrukcije i izgradnje gradskog trga sa podzemnom garažom.
Realizacija ovakvih projekata doprineće kako lepšem izgledu našeg grada, tako i povećanju ugostiteljskih i smeštajnih kapaciteta naše sredine, a što će generalno doprineti razvoju turizma i povećanju kvaliteta života lokalnog stanovništva.
- „Radimo i na projektu rekonstrukcije i izgradnje gradskog trga sa podzemnom garažom, za koji smo već obezbedili sredstva u iznosu od preko 50 miliona dinara”, dodao je Rvović.