Активности на редовном годишњем, или пролећном сређивању града Прибоја и излетишта су у току. Неки, углавном сезонски радови су већ реализовани, неки су у току, а поједини, због неопходне процедуре, тек предстоје.
Рибарско насеље на Потпећком језеру је омиљено излетиште Прибојаца. Уз помоћ Министарства туризма, локална самоуправа је током претходне деценије доста тога урадила, па је насеље највећим делом опремљено, а да би се потпуно комплетирало, очекује се реализација још планираних и већ одобрених пројеката.
Међутим, на постојећем мобилијару зуб времена, а не ретко и немар посетилаца, већ је учинио своје, па је поправка, а понегде и потпуна замена, појединих делова мобилијара била неопходна. Тако је потпуно замењена ограда према језеру у дужини од 80 метара, а урађена је и нова капија на улазу у Рибарско насеље. Предстоји и поправка оштећених делова мобилијара, клупа и столова.
Радове су извели радници Јавног предузећа за уређење грађевинског земљишта и развој Прибоја, док је финансијска средства обезбедила Општина Прибој.
Радници ЈКП „Услуга” уклонили су сав комунални отпад и заостало смеће, како из Рибарског насеља, тако и из приобаља Потпећког језера, а извршено је уклањање шибља и кошење зелених површина у самом насељу. Сада поново све изгледа и лепо и функционално, па је домаћински однос неопходан како би све уређено дуже трајало, на задовољство, пре свега, оних који воле боравак у природи или на води.
Поправка оштећених клупа за одмор и предах у парковима и на тротоарима реализована је и на градском подручју, али, на жалост, опет бележимо и примере неодговорног понашања, верујемо појединаца, јер само што су неке клупе поправљене, поново су оштећене или је однет један њихов део.
У градском делу, након зимске паузе, већ је обављено прање одређених саобраћајница, као и платоа школских терена у Новом Прибоју, засађено је сезонско цвеће на за то предвиђеним местима, а кошење зелених површина у градском подручју обавља се у предвиђеним временским интервалима.
Сређивање града и излетишта ради се према редовном плану и програму локалне самоуправе и њених јавних предузећа, али пуно тога ипак зависи и од нас самих, од нашег односа и савести, да уређене површине чувамо и негујемо, и за нас, али поготово за генерације које долазе.