Најбољи прибојски школарци и ове године летоваће у прибојском одмаралишту у Сутомору о трошку локалне самоуправе – закључак је са последње седнице Општинског већа.
Поред постојећег Правилника о награђивању ученика прибојских школа, који су са својим менторима имали успеха на бројним смотрама знања, од округа преко републике до међународних такмичења, Општинско веће је 2. јуна, на својој 50. седници у овом сазиву, донело Закључак о бесплатном летовању у Дечјем одмаралишту у Сутомору, између осталог и за награђене прибојске школарце.
До сада је Општина ову награду, седмодневно бесплатно летовање на Плавом Јадрану, обезбеђивала само за основце, а од ове године то ће бити и за старије прибојске школарце – средњошколце.
- „Право на ову награду имају носиоци Вукове дипломе или признања „Ђак генерације“, као и ученици основних и средњих школа који су освојили прво, друго или треће место на окружним, републичким или међународним такмичењима, као и ученици који су у спортским дисциплинама заузели једно од прва три места на државном такмичењу“ – реферише Ђорђе Дујовић, начелник Општинске управе у Прибоју.
Већ по традицији, овај Закључак се односи и на школарце из братског Прилужја, највеће српске енклаве на централном Косову и Метохији, у општини Вучитрн, али и на чланове Друштва за дечју и церебралну парализу, Удружења МНРО, Међуопштинске организације слепих и слабовидих лица, као и на децу кориснике услуга Центра за социјални рад.
Подсетимо, седмодневно летовање у Сутомору, уз аутобуски превоз из Прибоја до црногорског приморја и назад, о трошку Општине Прибој, у сезони је претходних година користило у просеку око 300 малишана из нашег града. Прецизније, прошле године летовање, као награду за показано знање и остварене резултате током школовања, искористило је 350 прибојских ученика.
Иначе, на 50. седници Општинског већа, поред закључка о бесплатном летовању у Дечјем одмаралишту у Сутомору, донети су и закључци по другим тачкама и темама, затим предлози одлука и решења, а све из редовног делокруга рада локалне самоуправе, али и у функцији припреме предстојеће седнице локалног парламента.
Тако је утврђен Предлог одлуке о завршном рачуну буџета Општине Прибој за 2025. годину, као и Предлог годишњег програма заштите, уређења и коришћења пољопривредног земљишта Општине Прибој у 2026. години, за који је сагласност дало ресорно Министарство пољопривреде, а утврђен је и Предлог оперативног плана одбране од поплава на подручју Општине Прибој за воде другог реда.
О свим овим тачкама коначну реч даће одборници СО Прибој на својој наредној седници.