Najbolji pribojski školarci i ove godine letovaće u pribojskom odmaralištu u Sutomoru o trošku lokalne samouprave – zaključak je sa poslednje sednice Opštinskog veća.
Pored postojećeg Pravilnika o nagrađivanju učenika pribojskih škola, koji su sa svojim mentorima imali uspeha na brojnim smotrama znanja, od okruga preko republike do međunarodnih takmičenja, Opštinsko veće je 2. juna, na svojoj 50. sednici u ovom sazivu, donelo Zaključak o besplatnom letovanju u Dečjem odmaralištu u Sutomoru, između ostalog i za nagrađene pribojske školarce.
Do sada je Opština ovu nagradu, sedmodnevno besplatno letovanje na Plavom Jadranu, obezbeđivala samo za osnovce, a od ove godine to će biti i za starije pribojske školarce – srednjoškolce.
- „Pravo na ovu nagradu imaju nosioci Vukove diplome ili priznanja „Đak generacije“, kao i učenici osnovnih i srednjih škola koji su osvojili prvo, drugo ili treće mesto na okružnim, republičkim ili međunarodnim takmičenjima, kao i učenici koji su u sportskim disciplinama zauzeli jedno od prva tri mesta na državnom takmičenju“ – referiše Đorđe Dujović, načelnik Opštinske uprave u Priboju.
Već po tradiciji, ovaj Zaključak se odnosi i na školarce iz bratskog Prilužja, najveće srpske enklave na centralnom Kosovu i Metohiji, u opštini Vučitrn, ali i na članove Društva za dečju i cerebralnu paralizu, Udruženja MNRO, Međuopštinske organizacije slepih i slabovidih lica, kao i na decu korisnike usluga Centra za socijalni rad.
Podsetimo, sedmodnevno letovanje u Sutomoru, uz autobuski prevoz iz Priboja do crnogorskog primorja i nazad, o trošku Opštine Priboj, u sezoni je prethodnih godina koristilo u proseku oko 300 mališana iz našeg grada. Preciznije, prošle godine letovanje, kao nagradu za pokazano znanje i ostvarene rezultate tokom školovanja, iskoristilo je 350 pribojskih učenika.
Inače, na 50. sednici Opštinskog veća, pored zaključka o besplatnom letovanju u Dečjem odmaralištu u Sutomoru, doneti su i zaključci po drugim tačkama i temama, zatim predlozi odluka i rešenja, a sve iz redovnog delokruga rada lokalne samouprave, ali i u funkciji pripreme predstojeće sednice lokalnog parlamenta.
Tako je utvrđen Predlog odluke o završnom računu budžeta Opštine Priboj za 2025. godinu, kao i Predlog godišnjeg programa zaštite, uređenja i korišćenja poljoprivrednog zemljišta Opštine Priboj u 2026. godini, za koji je saglasnost dalo resorno Ministarstvo poljoprivrede, a utvrđen je i Predlog operativnog plana odbrane od poplava na području Opštine Priboj za vode drugog reda.
O svim ovim tačkama konačnu reč daće odbornici SO Priboj na svojoj narednoj sednici.